Онлайн трансляція Пожертва
Ігумен монастиря о. Антоній Яремчук, ЧСВВ +38 097 866 18 38 pohonia2020@gmail.com
Ігумен монастиря о. Антоній Яремчук, ЧСВВ +38 097 866 18 38 pohonia2020@gmail.com

24 Квітня, 2022

Великоднє привітання Протоігумена о. Йоана Школика, ЧСВВ

Христос Воскрес !

Дорогі в Христі! Від імені василіанської братії вітаю, усіх християн і також тих, хто щиро шукає правди зі світлим та радісним празником – Воскресіння Господа Нашого Ісуса Христа!

Непросто, а навіть важко писати ці рядки в часі коли в Україні триває віроломна та нічим невиправдана війна, яка торкнулася більшою чи меншою мірою серця кожного нашого співвітчизника. Те, що переживає в ці дні український народ, важко висловити чи описати словами, здається людська мова є занадто убогою і неспроможною, щоб передати плач та крик болю тих, хто страждає і благає припинення безумства, яке твориться в нашій Батьківщині.

Чимало людей, переживаючи ці трагічні події, ставлять собі та іншим питання: За що? Чому? Що стало причиною агресії? І якщо стати в правді, тоді відповідь не доводиться шукати довго, проводячи паралель, що як метою ворога нашого спасіння, так і метою нашого зовнішнього військового ворога є довести нас до відчаю і зневіри, а навіть цілковито знищити нас як українців. Ворог ніяк не може змиритися та визнати права України на існування. Саме так наші вороги видимі і невидимі заздрять нашій свободі, бо ми можемо відчувати себе любленими і гідними Божими дітьми, щасливими громадянами рідної держави. Напевно, що саме диявольська зверхність і заздрість агресора штовхає його до цих нелюдських вчинків, але тут немає нічого нового, бо саме такими і подібними були мотиви для фальшивого звинувачення та вбивства Ісуса Христа. Події страждань, терпінь, зради, які переживав Наш Господь, є дуже близькими до того, що переживає сьогодні український народ.

В цей важкий і по-людськи незрозумілий період історії нашого народу будьмо певні, що Спаситель нас не залишив, Він завжди близький до кожного, особливо хто плаче та терпить, як він промовив слова підтримки та потіхи до вибраного народу в час випробування, так Господь промовляє і до нас, ці самі слова: «Не бійся, бо я з тобою! Не тривожся, бо я – Бог твій! Я додам тобі сили, я тобі допоможу, підтримаю тебе переможною правицею моєю. Стидом і соромом окриються усі ті, що лютують проти тебе. На ніщоту обернуться й загинуть ті, що з тобою сварку заводять. Ти будеш їх шукати, та не знайдеш тих, що на тебе нападають. На ніщо обернуться і зникнуть ті, що воюють проти тебе (Iс. 41:10-12). Як хочеться, щоб ці пророчі та сповнені надії слова здійснювалися вже і тепер по відношенню до нашого народу який терпить.

В цей важкий період життя нашого народу, Ісус Христос дає нам приклад власного життя, як нам діяти, тому що й сам страждав і був покинутий, переживав неймовірні страждання та єдиний хто був завжди поруч Нього на молитві це – Його Небесний Отець. Отож і ми будьмо певні, що молитва це не просто слова чи якийсь спосіб психологічно перемкнутися та відволіктися, чи навіть втекти це – найперше джерело сили і Божої ласки від Отця, через Сина, що приходить у Святому Дусі. Бо переносити ті самі страждання, терпіння і навіть неминучу втрату близької людини самому чи з Богом – дві цілком різні речі. Цей тривожний час може також стати доброю нагодою краще пізнати Бога через потреби ближнього і врешті визнати нашу власну безпорадність без Божої ласки.

Але найголовніше – те, що Ісус Воскрес, а отже будь-які спроби ворогів вже є приреченими, звичайно за умови, що ми дозволяємо Воскреслому міцно тримати нас за руку. Пам’ятаймо, що місія Ісуса Христа не завершилася Голгофою і смертю, а Воскресінням і життям, де Він промовляє до свої учнів : «Мир вам». Господи, і ми сьогодні покірно Тебе просимо: даруй цей МИР Україні.

Христос Воскрес !!!

о. Йоан Школик, ЧСВВ

Протоігумен

Великдень 2022

FacebookTelegramViber